Home » Genel » Para 2016 seçimlerinde akarken, Wall Street’in verici rolü genişletiyor

Wall Street cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhuriyetçiler ve Demokratlar için özellikle baskın fon kaynağı olarak ortaya çıkmaktadır, Federal Seçim Komisyonu nezdinde erken kampanya finans raporları gösteriyor. Eğilim adaylar neredeyse on yıl önce ekonominin çöküşü katkıda bankacılar ve yatırımcılar almaya benzersiz mümkün kendilerini döküm etmeye bile geliyor.
Şimdiye kadar, süper PAC Duyarlı Politika Tarafsız Merkezi’nden verilere göre, finansal hizmetler yöneticileri kendi bağış birden fazla üçte aldık.
2012 seçimlerinde, finansal hizmetler sektöründen bağışlar süper PAC veya siyasi eylem komiteleri ve diğer bağımsız kampanya grupları tarafından gündeme 845.000.000 $ kabaca% 20 uydurdum. 2004 seçimlerinde, Wall Street ve diğer finans grupları, siyasi eylem komiteleri tarafından toplanan paranın sadece 2.400.000 $ sorumluydu.
Florida Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio destek süper PAC mali-sanayi donörlerden 2015 yılının ikinci yarısında yarısından fazlasını kendi fonlarını çekti, bir Wall Street Journal analizi bulundu. Onun en büyük iki bağış tanesi yılın son iki ayında grup 2.500.000 $ verdi hedge fon milyarder Paul Singer ve Ken Griffin idi. Hedge fon yöneticisi Cliff Asness ve Florida merkezli yatırımcı Mary Spencer her 1.000.000 $ verdi.
Wall Street de 2015 Grubun bağış ölçüde hedge fon milyarder Steven Cohen Aralık ayında 2 milyon $ bağış tarafından körüklendi ikinci yarısında New Jersey Valisi Chris Christie destek süper PAC tarafından gündeme 5.000.000 $ yarısından fazla sağlanan ve ayrıca toplu 2015 yılının ilk yarısında grup 2.000.000 $ verdi eşi.
Texas Senatör Ted Cruz destek süper PAC en azından milyarder hedge fon kurucusu Robert Mercer dan 11.000.000 $ ve özel sermaye şirketi kurucusu Toby Neugebauer dan 10.000.000 $ kaldırdı.
Süper PAC destek Demokrat rekortmen Hillary Clinton, bu milyarder yatırımcı George Soros geldi neredeyse yarısı olan Wall Street kaynaklarından yılın ikinci yarısında gündeme $ 25 milyon $ 15.000.000 çekti. Sayın Soros 7.000.000 $ gruba yaptığı toplam bağış getirerek, Aralık ayında grup, Öncelikler ABD Aksiyon, 6.000.000 $ verdi. Öncelikler ayrıca önceki yıl 2.000.000 $ verdi milyarder eğlence-sanayi yatırımcısı Haim Saban ve eşi, Cheryl, dan 3.000.000 $ aldı.
Çoğu aday ve müttefik süper PAC erken Pazar akşamı itibariyle FEC ile açılan etmemişti. Bunu yapmak için son Pazar günü gece yarısı oldu.
Wall Street nakit akını, adayların mali destek verirken, seçmenlerin ezici gayrimenkul milyarder Donald Trump gibi yabancı adayları lehine gibi görünen bir seçimde umutlarını güçleştirebilir. Sayın Trump o bağışçılar borçlu olmayan delil olarak bir süper PAC dayanarak onun eksikliği dikkat çekti. Yine, yaptığı kampanya dış kaynaklardan en az 4.000.000 $ yükseltti.
Cumhuriyet Jeb Bush ayrıca, Wall Street para, bu döngü bir ağır yararlanıcı olmuştur. Eski Florida valisi destekleyen süper PAC hükümetinin kurtarma önce dünya çapında finansal güç haline American International Group inşa Maurice “Hank” Greenberg, 2015 yılının ikinci yarısı için toplam 15.000.000 $ mesafeli 10.000.000 $ kaldırdı. Bir başka 540.000 $ Bay Bush daha önce yaklaşık 2.000.000 $ yıllık yapım bir danışman olarak çalıştı Stephen Lessing, Barclays bir müdürü, geldi. Haziran süper PAC $ 1 milyon verdi Yatırımcı Julian Robertson, yılda 185.000 $ daha sonra verdi.
Bush’un kampanyası henüz Pazar akşamı itibariyle raporunu yayımlandı etmemişti.
Eylül sonu itibarıyla, Bush’un üst donörlerin yarısı için işveren olan Bay Bush daha önce yaklaşık 2.000.000 $ yıllık yapım bir danışman olarak çalıştı Goldman Sachs Group Inc., Morgan Stanley ve Barclays dahil olmak üzere finans şirketleri.
Sendikalar aşağı trend olarak Wall Street tarafından harcamalarının yükselişi geliyor. Sendikalar Demokrat Parti bu seçim önemli siyasi destekçileri olacak olsa da, şimdiye kadar süper PAC bu seçim ile gündeme kabaca 290.000.000 $ sadece 7.700.000 $ katkıda bulunmuştur.
Kampanya izi, adayların mali sektörle ilgili sert konuştuk. Baylar. Rubio ve Cruz güdük konuşmalarda “Washington kurulması almak” sözü verdiler. Bayan Clinton, onun baş rakibi, Vermont Senatör Bernie Sanders eleştirilerine karşı karşıya, Wall Street onu algılanan coziness üzerinde, finans sektöründe dizginlemek için söz verdi ve kanıt olarak ona karşı muhafazakâr grupların harcama konuştuk ki o olmaz sektörüne gitmek kolay.
“Bu perversely Karl Rove karşı reklamları yayınlanmaya başlaması için finans sektöründe para toplamak gitmek zorunda gurur olduğunu bana-bana desteklemek için değil Demokratlar ikna etmeye,” diye Iowa bir son kampanya durağında dedi. “Bu tür soruyu akla getiriyor:? Onlar düşündüm ben onlara gitmek kolay gittiğini yapacağını Niçin”
Amerikan Crossroads, süper PAC Sayın Rove talimatıyla 2010 yılında kurulan, zengin Wall Street çıkarlarının aracı olarak Bayan Clinton tasvir bir reklam yayınlandı.
Sayın Rubio geçen sonbaharda Sayın Singer’ın ciro, Wall Street para, onun eskiden Florida protégé Bay Bush ağır değişen başlayacak potansiyel sinyali olarak görüldü. Yanlısı Rubio süper PAC bilgilendirme önceden diğerleri arasında bayların. Bush ve Christie, vermiş olduğu bağışçılardan para toplayıp grubu gösterdi.
Geçen bahar yanlısı Christie süper PAC 100.000 $ ve Bush yanlısı süper PAC $ 25,000 verdim milyarder hedge fon yöneticisi Seth Klarman, Aralık ayında Rubio grup 250.000 $ verdi. Bush’un süper PAC son Mart 20000 $ verdi Tallahassee lobici Brian Ballard, Kasım ayında Sayın Rubio gruba 25.000 $ verdi.
Erken bağış toplama verileri Wall Street süper PAC ve ABD seçimlerinde diğer dış gruplar tarafından harcamalarındaki artış arkasında tek büyük sürücü olduğunu en son kanıt sağlar.
Büyük bankalar, yatırım firmaları, gayrimenkul şirketleri ve sigorta gelen Duyarlı Politika, para için Merkezi’ne göre süper PAC ve diğer bağımsız kuruluşlar tarafından gündeme kampanya kabaca 290.000.000 $ fazla 115.000.000 $ yapar.
Wall Street Bağışçılar da daha ağır Cumhuriyetçi adaylar lehine görünüyor. Bugüne kadar 2016 seçimlerinde, Wall Street donörler 12 to-1 farkla yanlısı Cumhuriyetçi kuruluşlara verdik. 2012 başkanlık seçimlerinde, Wall Street Duyarlı Politika Merkezi verilerine göre, 3-to-1 farkla Cumhuriyetçiler tercih.
Brody.mullins@wsj.com de Rebecca.Ballhaus@wsj.com ve Brody Mullins Rebecca Ballhaus Yazın

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *
Email *
Website

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>